středa 16. července 2014

Putování po Turecku, část druhá

V první části článku jsem se s Vámi rozloučila na cestě do dalšího hotelu v oblasti Mugly. Musím říct, že hotel Therme Maris patřil mezi nejkrásnější, ve kterém jsem za celý pobyt přespala.  Nemá asi cenu to nějak dlouze okřávat a radši Vám ukážu nálož fotek, protože ty ukážou víc než já s milionem slov.Výhled z našeho pokoje na dva hlavní bazény,

moře a na .....želvy!Venkovní bazény jsou mimo sezonu uzavřené a tak jsem hupla do vířivky a do vyhřívaného bazénu.Při focení vířivek a bazénu jsem objevila tobogán vedoucí do dalšího venkovního bazénu a také rozlehlou zahradu.Nebudeme si nic nalhávat. Tobogány nejsou nijak zvlášť půvabné, ale tenhle je nádherný! V areálu byl i termální bazén.


A taky spousta dalších krásných věcí, které bych nejraději měla i na své zahradě... A pro velký úspěch ještě jednou pohled z našeho pokoje na zátoku a želvy :-)Další cesta směřovala do Lýkie. Plavba po vodě v oblasti Dalyan byla nádherná a na konci čekala pláž Iztuzu neboli Želví pláž. Tady jsem sice žádnou želvu neviděla, ale dívka z druhé loďky si ji při plavbě pohladila. Kdo by odolal když celou dobu plula vedle ní.


Další sklaní hroby jako v Myře. Opravdu nechápu, který blázen vymyslel kutat hroby v takové výšce.Byla možnost ochutnat i modrého kraba. Já si tuhle delikatesu odpustila. Bylo mi ho zkrátka líto.Zbytek odpoledne jsem se koupala, opalovala a sbírala to málo mušlí, které moře vyplavilo.


Po cestě do dalšího hotelu byla pauza u jakési restaurace, která měla i svou mini zoo :-)

Cestou do dalšího hotelu se s Vámi teď rozloučím. V příštím příspěvku se se mnou podíváte na program čtvrtého dne. Mohu Vám slíbit jediné. Fotek bude zase habaděj! 

Komu utekla první část putování najde ji zde!

1 komentář:

Děkuji za každý Váš komentář..