pondělí 18. června 2012

Něco tady voní...

Dneska si chci popovídat o vůních, a protože už jsem jich vyzkoušela hodně, budu muset článek rozdělit do dvou nebo tří částí. (Ten kdo nenávidí značku Avon, okamžitě přestane číst a přesměruje se na jiný blog).

Svoji první vůni, kterou jsem dostala k Vánocům, v období puberty si nepamatuji. Začnu tedy tou, kterou mi v osmnácti dal přítel.


Pur Blanca (50ml)

Jedná se o lehkou květinovou vůni. Mísí se zde složky květů ylang-ylang, bílé frézie a vodní máty. Srdcem je tvořeno bílou růží, leknínem a bílou pivoňkou a to vše dotváří bílé santalové dřevo, mošus a vanilka.
Vůně mě oslovila a neustále jsem flakónek očichávala. Vydržela mi necelý rok. Objednala jsem si ji pak sama znovu, ale z neznámého důvodu mi už nějak nesedla a při sebemenším použití mě z ní rozbolela hlava. Nakonec jsem jí darovala sestře.

Incadessence EDP od Avonu (50ml)
Další květinová vůně. Vůni obsahující tulipán, orchidej, pivoňku, konvalinku, citrusové tóny grapefruitu a mandarinky, vzácné dřeviny a pačuli jsem si kupovala zhruba tři roky. Pak jsem se rozhodla, že je čas vyzkoušet i něco nového. Rozhodně ji ale nezavrhuji a v budoucnu si ji možná opět objednám.Outspoken by Fergie EDP (50ml)
Tvůrce vůně je Laurent Le Guernec, který již obdržel za své výtvory tři ocenění FiFi.
Horní složky tvoří karambola, ostružiny a divoký šafrán. Srdcem vůně je tuberóza, jasmín a mučenka. Základem vůně je kůže, ebenové dřevo a vetiver.

Parfém jsem si koupila v sadě se sprejem a tělovým mlékem, ale musím říct, že tělové mléko mi nijak zvlášť nevoní. Jinak parfém samotný mi mnozí chválí a já si ho šetřím jen na zvláštní příležitosti.
Laurent Le Guernec navrhl i druhou variantu Outspoken Intense by Fergie, která obsahuje složky karamboly, ostružiny, kumguatu, gardénie, pomerančového květu, mučenky, mošusu, bílé ambry a cedru. Tahle kombinace je na mě ale příliš silná.


* Složení jednotlivých vůní jsou opsané z jednotlivých katalogů a prospektů firmy Avon. Fotky jsou mé vlastní. V některých případech se jedná o přefocení stránek z katalogu Avon.1 komentář:

  1. Sandruško, vůně vypadají báječně, budu si je muset někde očichat. Incadessence znám - to je skvělá klasika! Měj príma voňavý den ;-)
    Vivi

    OdpovědětVymazat

Děkuji za každý Váš komentář..